Eğitici Oyuncak Tasarlama

     Eğitici oyuncak tasarlamak için ilk olarak yaş grubunu belirlememiz gerekir. Daha sonra neyle ilgili bir oyuncak tasarlayacağımızı kafamızda oluşturmamız gerekir ve bu aşamaları tamamladıktan sonra oyuncağımızı tasarlayıp yapmaya başlayabiliriz.

Ben  0-6 yaş grubu için sayılarla ilgili bir oyuncak tasarlayıp yapmanın faydalı olacağı kanısındayım.O yaştaki çocuklara sayıları zevkli bir şekilde öğretip gelişimlerini etkili bir şekilde sağlayabiliriz.Bu yaş grubundaki çocukların soyut birşeyi algılaması oldukça zordur. Yani onlara sayıları sözlü bir şekilde söyleyerek öğretmemiz kolay olmayacaktır.Sayıları yazarak yada örneklerlede öğretme imkanımız vardır fakat bu yolda onların dikkatini fazla çekmeyebilir işte tam da bu sırada oyuncakların rolü ve önemi büyüktür.Öğreteceğimiz konuyla ilgili bir oyuncak tasarlarsak bu yaştaki çocuklar için gayet etkili bir yöntem olacaktır.Canları sıkılmadan eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri sağlanmış olacaktır.

https://oguzhnozgul.files.wordpress.com/2012/12/kkh.jpg?w=300

     Bilgi ve teknoloji çağında olduğumuz da düşünülürse artık herşey çok daha hızlı gelişiyor.Küçük çocuklar bile teknolijiyle iç içe artık.Oyun ve oyuncaklarında, bebeklerin ve çocukların vazgeçilmezi olduğunu düşünürsek eğitici  oyuncakların eğitimde çok önemli ve etkili bir rolde olduğunu söylememiz yanlış olmaz herhalde.

Reklamlar
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s